Milföy Çanağında Yumurta Ne Kahvaltılık Ama

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
6 tane Yumurta
6 parça Milföy hamuru
1.5 çay kaşığı Biberiye
Kararınca Tuz

Milföy Çanağında Yumurta Ne Kahvaltılık Ama

kolay kahvaltı tarifleri

Features:

  Milföy çanağında yumurta, kulağa her ne kadar tuhaf gelsede görüntüsü ile de, tadı ile de kahvaltı sofrtalarınızın tahtına oturacak bu lezzet çocuklarınızı sizden önce uyandıracak bir tarif olacak. Pratik kahvaltılıklar arıyorsanız tam yerine geldiniz. milföy de yumurta kahvaltılık tarifi tam size göre bir tarif.
  Biz tarifi 6 kişilik olarak hazırlamış olsak ta siz kahvaltıda kaç kişi olacaksanız ya da kişi başı kaçar tane çanak ta yumurta yemek istiyorsanız malzemeler kısmına o kadar kişi sayısını yazın bırakın sistem sizin için gerekli mazeme miktarını ayarlasın size tarifi yapmak kalsın.
  Afiyet olsun...

  • 25 dk
  • Serves 6
  • Medium

  Ingredients

  Directions

  Share

  Kahvaltı tabi ki günün en önemli öğünü, güne başlarken gerekli enerjimizi sağlar. Bu yüzden es geçmememiz ve muhakkak yapılması gerekir. Bununla beraber kahvaltılık olarak yumurta yemek protein açısından gün içinde lazım olan miktarı karşılayabilecek bir besindir.
  Bu yüzden bizde sizleri kahvaltıya yönlendirecek, yapımı kolay milföy çanağında yumurta nasıl yapılır sorusuna cevap olarak bu güzel tarifi yayınlıyoruz.
  Kahvaltı sofralarına renk katacak, çocuk yemek tarifleri arasında severek yiyecekleri kahvaltılık yemeğiniz, milföyde yumurtayı afiyetle tüketin…

  Milföyde Yumurta Tarifi

  Milföy çanağında yumurta tarifimizi hayata geçirmek için tabii ki milföy hamurlarını öncelikle oda sıcaklığında çözdürüyoruz.
  Hemen sonrasında çözdürdüğümüz hamurlarımızı çelik yada silikon pfark etmez, porsiyonluk muffin kalıbı içine kare şeklinde kalıbın gözlerine uyacak kadar kestiğimizyağlı kağıtları güzelce yerleştiriyoruz.

  Milföy hamurları kendinden yağlı olduğu için kalıbı tekrardan yağlamanıza gerek yoktur.

  Bu yağlı kayıtların içine de oda sıcaklığında çözdürdüğümüz olan milföy hamurlarını yerleştirip, ortalarını hafifçe bastırarak çanak şeklini veriyoruz.
  Sonrasında Hafif çanak şeklini almış ortası çukur milföy hamurlarının içine löp şeklinde bütün olarak yumurtalarımızı kırıyoruz.
  Yumurtanın sarısını orta kısmından zarını parçalamayacak şekilde bir çatal yardımı ile hafifçe dağıtıyoruz.
  Şimdi sıra tat unsurlarında, ufalanmış biberiye parçaları ile tuzu serpiştirdikten sonra, hazırlık kısmı tamam.
  Son olarak pişirme onu da hallettik mi nefis kahvaltılığımız hazır demektir. Bu iş içinde önceden 190 derece sıcaklıkta hazır beklettiğimiz fırınımıza içinde yumurta olan kalıbımızı yerleştiriyoruz ve yaklaşık olarak 14 dakika ±2 kadar pişiriyoruz.
  Ve tabii ki servis, sıcak bir servis yapabilmek için piştiğine emin olduğumuz kalıbı fırından alıp, milföyleri dikkatli bir şekilde, dağıtmadan servis tabaklarına alıyoruz. Afiyet olsun…

  Arzu ederseniz milföy hamurlarına yumurta kırmadan önce kenarlarına pastırma dilimleri de yerleştirebilir, yumurtayı sonrasında kırabilirsiniz. Bu size farklı bir sunum ve tat kazanmanıza olanak sağlar. İsterseniz üzerine kaşar peyniri de rendeleyebilirsiniz ya da aklınıza gelebilecek yumurta ile güzel olacağını düşündüğünüz farklı bir kombinasyon hazırlayabilirsiniz. Tamamı ile size ait bir tarif olmuş olur.

  Beğendiğiniz kahvaltılık tarifleri ile kolay yemek tarifleri ve bu nefis milföy çanağında yumurta tarifini arkadaşlarınızla ve sosyal medyada paylaşmayı, tariflerimizi beğendiyseniz bizi sosyal medyada takip etmeyi unutmayın.,
  Bir sonraki tarifimizde buluşuncaya kadar hoşçakalın, afiyetle kalın…

  Print Friendly, PDF & Email
  (Toplam 131 kez görüntülendi / Bugün 1 görüntülenme)

  Organik Şef

  Balkabaklı Kupta Krema
  previous
  Kabak Tatlısına Farklı Bakış Kupta Balkabaklı Krema
  Nefis saksı kebabı görseli
  next
  Saksı Kebabı
  Balkabaklı Kupta Krema
  previous
  Kabak Tatlısına Farklı Bakış Kupta Balkabaklı Krema
  Nefis saksı kebabı görseli
  next
  Saksı Kebabı

  Add Your Comment