Lor Peyniri Tatlısı Tarifi

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

500 gram Lor peyniri
85 gram Tereyağı veya margarin 4.75 çorba kaşığı
135 gram Un
2 adet Yumurta sarısı
1 kahve kaşığı Karbonat
ŞURUBU İÇİN
750 gram Toz şeker 3 bardak
625 gram Su 2.5 bardak
1 tatlı kaşığı Limon suyu

Lor Peyniri Tatlısı Tarifi

şerbetli lor tatlısı

Peynir tatlısı nasıl yapılır? Şerbetli lor tatlısı çeşitleri arasında yer alan lor peyniri tatlısı yıpımı oldukça kolay bir tatlıdır. Adı üstnde lor tatlısı ana malzemesi lor olan ve şerbetle tatlandırılan ağızda dağılması ile lezzetine lezzet katan ve ağızda hoş bir tat bırakan lezzetli bir tatlıdır...

  • Medium

Ingredients

  • ŞURUBU İÇİN

Directions

Share

Lor Peyniri Tatlısı Tarifi

Bir tencereye, yumuşatılarak pomat haline getirilmiş dört bu­çuk silme çorba kaşığı tereyağı, ya da margarin koyarak telle üç beş kez karıştırdıktan sonra tereyağına 1 küçük kahve kaşığı karbonat ile olmak üzere 2 adet de yumurta sarısı katmalı ve her katışta da karış­tırarak hepsini birbirleriyle eritmeli, sonra da bu karışımı; ince bir elekten geçirerek pomat haline getirilmiş 500 gram da lor peyniri kata­rak karıştırmalı, peyniri de karışıma yedirmelidir.

Sonra bu karışıma; iki üç çeyrek kahve fincanı da un katarak tekrar iyice bir karıştırdıktan sonra bu karışımdan, ceviz büyüklüğün­de parçalar koparmalı ve bunları iki avuç içinde yuvarlayarak, sonra da hafifçe bastırarak az yassılttıktan sonra bu yassı hamurları bir fırın tepsisine birer parmak ara ile sıralamak, sonra tepsiyi orta ısıdaki fırı­na sürerek, hamurların üstlerini kızartmadan bunları aşağı yukarı 30 – 35 dakika arasında pişirmelidir.

Hamurlar pişmekte iken diğer taraftan da, bir kuşaneye, üç bardak toz şeker, iki buçuk bardak su ile bir tatlı kaşığı da limon suyu koyarak karıştırmalı, şekerin erimesini sağladıktan sonra, az koyumsu bir hal alıncaya dek aşağı yukarı 7 -10 dakika arasında tekrar kayna­maya bırakmalı, sonra da az koyumsu bir hal almış olan bu şurubu, pişmiş olan hamurlara katarak üstlerine bir kapak kapatmak, bırak­malı ve soğuduktan sonra tabağa almalı ve servis yapmalıdır.
Lor peyniri tatlısı tarifi beğendiğiniz bir tarifse arkadaşlarınızla ve sosyla medyada paylaşmayı unutmayın.
Beğendiğiiz tatlı tarifleri ile yemek tarifleri ve sayfamızı arkadaşlarınızla ve sosyal medya üzerinde paylaşmayı unutmayın…

Print Friendly, PDF & Email
(Toplam 545 kez görüntülendi / Bugün 1 görüntülenme)

Organik Şef

şerbetli lor tatlısı
previous
Lor Peyniri Tatlısı Nasıl Yapılır
irmikli sünger tatlısı
next
Sünger Tatlısı Tarifi
şerbetli lor tatlısı
previous
Lor Peyniri Tatlısı Nasıl Yapılır
irmikli sünger tatlısı
next
Sünger Tatlısı Tarifi

Add Your Comment