Kazandibi Tavukgöğsü Tarifi

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

1750 gram Süt 7 bardak
350 gram Toz şeker 1.5 bardak
40 gram Nişasta 0.75 kah. fincanı
65 gram Pirinç unu 1.25 kahv. finca.
1.5 bardak Su
1 kahve kaşığı Tuz
0.5 adet Tavuk yada tavuk göğüs eti

Kazandibi Tavukgöğsü Tarifi

sütlü tavuk göğsü

Özünde çok pişmiş yada dibi tutmuş ta diyebileceğimiz bu sütlü tatlımızın aslında harika bir tadı vardır ve seveni bir hayli fazladır... Sütlü tatlı tavuk göğsü yapılışı, göründüğü gibi zor değildir. Sizler için bu tarifimizde kazandibi tavukgöğsü tarifi ni anlatmaya çalıştık umarım başarılı olmuşuzdur.

  • Easy

Ingredients

Directions

Share

Kazandibi Tavukgöğsü Tarifi

Tarifimizde gösterilen malzeme ile ve Tavukgöğsü Tarifi (Evlerde Yapılan) adlı yazıda anlatıldığı şekilde tavukgöğsü yaparak tencereyi ateşten almalıdır. (Veya 2000 gram sütle Tavukgöğsü Tarifi (Muhallebicide Yapılan) sübyeli tavukgöğsü yapılmalıdır )

Sonra ateşten almış olduğumuz tavukgöğsünü soğutmadan derhal, bir veya bir buçuk parmak kalınlığında olarak, kenarlı ve yayvanca bir tepsiye dökerek çok kuvvetli ateşe oturtmalı, sonra da kuvvetli ateşte tepsiyi daima çevirerek altının İyice tutmasını sağlamalıdır.

(Tavukgöğsünün tepsinin her bir tarafının eşit olarak ve iyice tuttuğunu anlayabilmek için: tepsinin her bir yanına bir kaşık batırarak vurulduğunda tepsinin tok ses çıkardığı yerler tutmuş, madensel ses çıkardığı kısımlar da tutmamış demektir. O durumda madensel ses çıkaran taraflardan tok bir ses çıkıncaya kadar tepsinin o tarafını hiç oynatmadan ateşte tutmakta devam etmelidir.)

Bundan sonra dibi tutmuş tepsiyi ateşten alarak iyice soğuması için üç dört saat kadar bir tarafa bırakmalı sonra da kazandibini tepside dörder köşe olarak kestikten sonra, kesilen her bir parça bir
bıçak ya da sıvacıların mala dedikleri demir ıspatula ile altlarını kazırcasına tepsiden çıkararak yanmış, yani alt kısımları üste getirilmiş olarak bir tabağa almalı ve servis yapmalıdır.
Beğendiğiniz tavukgöğsü tarifi ile sütlü tatlılar tarifleri ile sayfamızı arkadaşlarınıza ve sosyal medya üzerinde paylaşmayı unutmayın…

Print Friendly, PDF & Email
(Toplam 543 kez görüntülendi / Bugün 1 görüntülenme)

Organik Şef

Tavuk göğsü Tatlısı
previous
Tavukgöğsü Tarifi (Muhallebicide Yapılan)
Keşkülü ü fukara tatlısı pastahane de yapılan
next
Keşkülüfukara Tarifi (Muhallebicide Yapılan)
Tavuk göğsü Tatlısı
previous
Tavukgöğsü Tarifi (Muhallebicide Yapılan)
Keşkülü ü fukara tatlısı pastahane de yapılan
next
Keşkülüfukara Tarifi (Muhallebicide Yapılan)

Add Your Comment

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com