Kaymak Nasıl Yapılır

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Süt

Kaymak Nasıl Yapılır

evde kaymak yapımı

Üzerine bal döküp kahvaltılarda yediğimiz balkaymak kahvaltıların vazgeçilmezi bir besin kaynağı. Peki evde kaymak nasıl yapılır? sorusnu soranlar için süt kaymak yapımı oldukça kolaydır.
Evlerde kaymak yapmak için bu yöntem pek kolaydır. Süthanelerde yapılış şekli çok değişiktir. Kaymak tavaları vardır ve bu tavalara özgü ocaklar yapılmıştır. Fakat yapılış şekli gayet zahmetlidir, süthanelerde bulunmadıkça, araç ve gereçleri görmedikçe tarifle anlatılamaz.
Kaymak, balla birleştiğinde tadına doyulmaz ve kahvaltıların vazgeçilmezi olur. Halk arasında balkaymak olarak tabir edilen birleşim çok besleyici ve özellikle çocukların gelişimi için çok faydalı bir besindir. Bu yüzden kahvaltılardan eksik edilmemelidir...

  • Easy

Ingredients

Directions

Share

Kaymak Tarifi

Lezzet bakımından en güzel kaymak inek sütünden yapılandır. Miktarı, manda ve koyun sütlerine oranla az olduğundan, genellikle kaymak, manda ve koyun sütlerinden yapılır; ortalama olarak 5 – 6 kilo sütten bir kilo kaymak alınır. Kaymak yapılacak sütü büyük bir tencerede devamlı karıştırarak ve sallayarak kaynatıp büyük kenarlı tepsiye doldurup çok hafif ateşe oturtunuz. Biraz sonra tepsiyi örterek 5 – 6 saat bırakınız. Kaymak bağlayınca ateşten indirip soğuyunca lüle şekli verilir.
Beğendiğiniz yemek tarifleri ile tatlı tarifleri ve sayfamızı arkadaşlarınızla ve sosyal medyada paylaşmayı unutmayın…

Print Friendly, PDF & Email
(Toplam 752 kez görüntülendi / Bugün 1 görüntülenme)

Organik Şef

köpüklü ayran
previous
Ayran Tarifi
çiğ kaymak nasıl yapılır
next
Krema (Çiğ Kaymak) Tarifi
köpüklü ayran
previous
Ayran Tarifi
çiğ kaymak nasıl yapılır
next
Krema (Çiğ Kaymak) Tarifi

Add Your Comment