Evde Hamur Nasıl Yapılır

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

1.5 kg. Un
8-9 adet Yumurta
Tuz
Su

Evde Hamur Nasıl Yapılır

hamur işleri

Hamur nasıl yapılır? Hazır almak yerine kolay bir şekilde evde hamur yapımı nasıl olur? merak edenler için hamur tarifi yapmaya çalıştık. Umarım başarılı olmuşuzdur. Hazırladığınız hamur ile evde hamur işleri, tatlılar, tuzlular ve ekmek yapabilirsiniz. Hava teması hamurun dışını sertleştirir, hamur bir nevi kabuk bağlar. Yufkayı açmak güçleşir. Bunun için hamurun üstüne bez örtmeyi unutmayınız.

  • Easy

Ingredients

Directions

Share

Hamur Tarifi

Bir buçuk kilo halis un alıp ince elekte eleyiniz, hamur tahtasına dökerek ortasını açınız, 160 gram un için bir yumurta hesabiyle 8-9 yumurta kırıp; biraz tuz, bir miktar durgun küllü su koyup karıştırdık­tan sonra parmak uçları ile unun etrafından azar azar çekerek yediri­niz ve elle eze eze yoğurup hamur yapınız. Pek katı olursa gereği kadar adi su koyarak bir tarafından tutup çekildiği zaman sakız gibi uzayıncaya dek yoğurunuz, sonra elinizle dört tarafından çevirerek ve basa­rak hamura yuvarlak bir şekil veriniz. Tahtanın kalınlığında bir silin­dir şekli verip dört parmak boyunda parçalar keserek, parçaların kesi­len tarafları alta ve üste gelmek üzere elle basınız. Ufak tabak gibi yu­varlak bir şekil vererek üst üste dizip hava temasını önlemek için üze­rine kalın bir bez örtünüz.
Beğendiğiniz hamur işleri ve yemek tarifleri ile yazılarımızı arkadaşlarınız ile ve sosyal medyada paylaşmayı unutmayın…

Print Friendly, PDF & Email
(Toplam 49 kez görüntülendi / Bugün 1 görüntülenme)

Organik Şef

Tarihten günümüze lezzet Keşkülüfukara tatlısı
previous
Keşkülüfukara Tarifi (Saray Yöntemi)
gullac yapimi
next
Hindistancevizli Güllaç Tarifi
Tarihten günümüze lezzet Keşkülüfukara tatlısı
previous
Keşkülüfukara Tarifi (Saray Yöntemi)
gullac yapimi
next
Hindistancevizli Güllaç Tarifi

Add Your Comment