Etli İngiliz Salatası

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
300 gram Dana eti Etimiz kemiksiz ve haşlamalık olmalıdır.
75 gram Jambon
70 gram Gravyer peyniri
100 gram Hindiba
2 adet Yumurta
1 adet Limon
1 kaşık Worchester salçası Bulamazsanız yerine ketçapta kullanabilirsiniz.
Yeteri kadar Zeytinyağı
Yeteri kadar Tuz
Yeteri kadar Karabiber

Etli İngiliz Salatası

Cuisine:

  Etli salata çeşitlerinden etli İngiliz salatası, içindeki hindiba ile bir bütün halinde lezzet bombası olarak salata tariflerinde kendine güzel bir yer ediniyor. hafif bir yemek olması ve kolay salata tarifi olması dolayısı ile istediğiniz zaman yapıp yiyebilirsiniz. oldukça besleyici özelliği olan bu salata tarifini ister masada ortaya yapın, ister tek başına öğün yemeği olarak tüketin ama tüketin.:).
  Tarifi okuduktan sonra beğenirseniz sosyal medyadan arkadaşlarınızla paylaşın ki onlarda bu hafif lezzetin tadına bakabilsinler.
  Afiyet olsun...

  • Serves 4
  • Easy

  Ingredients

  Directions

  Share

  Etli Salata Tarifi

  Yumurtaları katı olacak biçimde başlamalı, soğuk suya sokup çıkardıktan sonra kabuklarını ayıklayıp ince ince doğramalı. Jambonu önce dilimlemeli. Sonra dilimleri kıyarcasına ince uzun doğramalı. Eti bir tencereye koyup üstünü örtecek kadar da su döktükten sonra kabı ateşe oturtmalı ve eti pişinceye kadar başlamalı. Beri yanda hindibaları temizlemeli ve kaynar tuzlu suda başlamalı. Haşlanan et soğuyunca bunu önce dilimlemeli. Sonra her dilmi ince, uzun parçalara doğramalı. Hindibaları içinde kaynadığı sudan süzerek çıkarmalı ve kıyarcasına ince doğramalı.
  Peyniri tavla zarı iriliğinde parçalara doğramalı. Bir salata servis kâsesine et, yumurta, hindiba, jambon parçalarını koymalı.
  Çukur bir kaba altı kaşık kadar zeytinyağını dökmeli. Buna tuzla karabiberi katmalı. Bir kaşık worchester salçası veya ketçapla yeteri kadar da limon suyu kattıktan sonra salçayı iyice çırparak birbirine yedirmeli. Sonra bu salçayı kâsedekilerin üstüne gezdirerek dökmeli; bu salatayı sofraya götürüp servis yapmalı.

  Afiyet olsun…

  Print Friendly, PDF & Email
  (Toplam 169 kez görüntülendi / Bugün 1 görüntülenme)
  Balıkları ne zaman Tüketmeli
  previous
  Balıkları Hangi Ayda Yemeli
  Naturel Yağlar
  next
  Bitkisel Yağlar
  Balıkları ne zaman Tüketmeli
  previous
  Balıkları Hangi Ayda Yemeli
  Naturel Yağlar
  next
  Bitkisel Yağlar

  Add Your Comment