Çikolatalı Pasta Süslemeleri Hazırlama

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Çikolatalı Pasta Süslemeleri Hazırlama

çikolata

Features:

  Çikolatalı pasta süslemeleri hazırlama yazısı, sıkma torbası hazırlama ve ince süslemeler  ile yazının devamında bulunmaktadır. Çikolata, pasta ve kolay pasta süsleme hazırlarken sağlıklı beslenme kurallarını da göz önünde tutmak isteyenler için iki yanı keskin bir kılıçtır; çünkü, çikolata ile pasta süsleme, hiçbir şeye benzemeyen kokusu ve kıvamından ötürü son derece değerli bir malzeme olmasına karşılık, yağ ve kalori kapsamları çok yüksektir: 30 gram bitter çikolata 143 kalori ve 10 gram yağ içerir; üstelik bu yağların 6 gramı doymuş yağdır.

  • Medium

  Directions

  Share

  Çikolatalı pasta süslemeleri hazırlama yazısı, sıkma torbası hazırlama ve ince süslemeler  ile yazının devamında bulunmaktadır. Çikolata, pasta ve kolay pasta süsleme hazırlarken sağlıklı beslenme kurallarını da göz önünde tutmak isteyenler için iki yanı keskin bir kılıçtır; çünkü, çikolata ile pasta süsleme, hiçbir şeye benzemeyen kokusu ve kıvamından ötürü son derece değerli bir malzeme olmasına karşılık, yağ ve kalori kapsamları çok yüksektir: 30 gram bitter çikolata 143 kalori ve 10 gram yağ içerir; üstelik bu yağların 6 gramı doymuş yağdır. Bu açmazın çözümü, çikolatayı az miktarda kullanmakta, ama çok kullanılmış gibi göstermekte yatar.

  Çikolata, süslemede rendelenerek ya da eritilip kaplama gibi sürülerek kullanılabilir. Ayrıca, pastaların süslenmesinde, yonga haline (Çikolata ile Kolay Pasta Süsleme) getirilerek, ince bir tabaka haline getirildikten sonra geometrik şekillere kesilerek ya da sıkma torbasıyla incecik çizgiler halinde süslemeler yapılarak kullanılabilir. Doğrudan doğruya ateş üstüne oturtulan çikolata yanacağından, kısık ateşte ısıtılmış su içine oturtulmuş bir kâseye konulup, bir kaşıkla karıştırılarak eritilmelidir.

  Sıkma Torbası Hazırlama ve İnce Süslemeler

  ÜÇGENİN KESİLMESİ

  sıkma-torbası-hazırlama-ve-ince-süslemeler-üçgenin-kesilmesi

  Yağlı kâğıttan bir kenarı 30 cm lik bir kare kesip, karşılıklı iki köşesini uç uca getirerek diyagonal biçimde katlayın.
  Sonra yeniden açıp, kat yerinden 2 üçgene keserek, üçgenlerden birini, gerektiğinde yeni bir torba hazırlamak için bir kenara ayırın.

  ÜÇGENİN KATLANMASI

  sıkma-torbası-hazırlama-ve-ince-süslemeler-üçgenin katlanması

  İkinci yağlı kâğıt üçgenini, dik açı yapan köşesi altta sağa gelecek biçimde mutfak tezgâhına serin.
  Sol elinizin parmaklarını, üçgenin size en yakın kenarına koyup, solunuzda kalan köşeyi sağ elinizle tutun ve sol elinizin üstünden geçirerek, dik açının üstüne getirin.

  KÜLAH BİÇİMİ VERME

  sıkma-torbası-hazırlama-ve-ince-süslemeler-küllah-biçimi-verme

  İki ucu sol elinizin parmakları arasında tutup, sağ elinizle size en uzak kenarı tutun ve sol elinizin üstünden geçirerek sivri uçlu bir külah biçimi verin.
  Sonra içini 2/3’üne kadar çikolatayla doldurun.

  TORBANIN KAPANMASI

  sıkma-torbası-hazırlama-ve-ince-süslemeler-torbanın-kapanması-1sıkma-torbası-hazırlama-ve-ince-süslemeler-torbanın-kapanması-2

  Torbanın ucunu kıvırıp (üstte solda), kıvırdığınız bölümün kenarlarını ortaya doğru katlayın; sonra üst kenarı yeniden kıvırın (üstte sağda).
  Torbanın sivri ucunu makasla kesin.
  Delik ne kadar küçükse, yapacağınız süslemeler o kadar ince olacaktır.

  SÜSLEMELERİN YAPILMASI

  sıkma-torbası-hazırlama-ve-ince-süslemeler-süslemelerin-yapılması

  Torbayı başparmağınız ve öbür parmaklarınız arasında, süslenecek yüzeye 45°açı yapacak biçimde eğik tutun.
  Torbayı size doğru çekip, çikolata aktıkça hafifçe kaldırarak, yavaş yavaş sıkın.
  Zigzag biçimi süsleme için, elinizi soldan sağa ve sağdan sola gezdirin.
  Süslemeyi bitirmek için, torbayı alçaltıp, yüzeye dokundurduktan sonra, çekin.

  Beğendiğiniz atıştırmalıklar ile çikolata süsleme tarifleri ve bu kolay çikolatalı pasta süslemeleri hazırlama yazısını arkadaşlarınızla ve sosyal medyada paylaşmayı, tariflerimizi beğendi iseniz bizi sosyal medyada takip etmeyi unutmayın.

  Yorumlarınız bizim için değerlidir. Tarifi denedikten sonra düşüncelerinizi bizimle ve diğer okuyucular ile paylaşmak için yorumlar kısmını kullanabilirsiniz.

  Bir sonraki yazımızda buluşuncaya dek afiyetle kalın. Hoşça kalın…

  Print Friendly, PDF & Email
  (Toplam 3 kez görüntülendi / Bugün 1 görüntülenme)
  çikolata-ile-kolay-pasta-süsleme
  previous
  Çikolata ile Kolay Pasta Süsleme
  nefis-şeftalili-profiterol
  next
  Ders Arası Şeftalili Profiterol Tarifi
  çikolata-ile-kolay-pasta-süsleme
  previous
  Çikolata ile Kolay Pasta Süsleme
  nefis-şeftalili-profiterol
  next
  Ders Arası Şeftalili Profiterol Tarifi

  Add Your Comment