Çikolata ile Kolay Pasta Süsleme

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Çikolata ile Kolay Pasta Süsleme

pasta

Features:

  Çikolata, pasta ve kolay pasta süsleme hazırlarken sağlıklı beslenme kurallarını da göz önünde tutmak isteyenler için iki yanı keskin bir kılıçtır; çünkü, çikolata ile pasta süsleme, hiçbir şeye benzemeyen kokusu ve kıvamından ötürü son derece değerli bir malzeme olmasına karşılık, yağ ve kalori kapsamları çok yüksektir: 30 gram bitter çikolata 143 kalori ve 10 gram yağ içerir; üstelik bu yağların 6 gramı doymuş yağdır.

  • Medium

  Directions

  Share

  Çikolata, pasta ve kolay pasta süsleme hazırlarken sağlıklı beslenme kurallarını da göz önünde tutmak isteyenler için iki yanı keskin bir kılıçtır; çünkü, çikolata ile pasta süsleme, hiçbir şeye benzemeyen kokusu ve kıvamından ötürü son derece değerli bir malzeme olmasına karşılık, yağ ve kalori kapsamları çok yüksektir: 30 gram bitter çikolata 143 kalori ve 10 gram yağ içerir; üstelik bu yağların 6 gramı doymuş yağdır. Bu açmazın çözümü, çikolatayı az miktarda kullanmakta, ama çok kullanılmış gibi göstermekte yatar.

  Çikolata, süslemede rendelenerek ya da eritilip kaplama gibi sürülerek kullanılabilir. Ayrıca, pastaların süslenmesinde, yonga haline getirilerek, ince bir tabaka haline getirildikten sonra geometrik şekillere kesilerek ya da sıkma torbasıyla incecik çizgiler halinde süslemeler yapılarak (Çikolatalı Pasta Süslemeleri Hazırlama) kullanılabilir. Doğrudan doğruya ateş üstüne oturtulan çikolata yanacağından, kısık ateşte ısıtılmış su içine oturtulmuş bir kâseye konulup, bir kaşıkla karıştırılarak eritilmelidir.

  Çikolata Yongaları Hazırlama

  ÇİKOLATANIN YAYILMASI

  çikolata-yongaları-çikolatanın-yayılması

  Mutfak tezgâhını hafifçe yağlayın.
  Çikolatayı kısık ateş üstünde sıcak su dolu bir tencerenin içine oturtulmuş bir kâseye koyup, karıştırarak eritin.
  Sonra ateşten alıp, mutfak tezgâhına boşaltarak büyük bir bıçağın yüzüyle elden geldiğince ince bir tabaka halinde yayın ve soğuyarak sertleşmeye bırakın.

  YONGALAR HALİNE GETİRME

  çikolata-yongaları-yongalar-haline-getirme

  Geniş yüzlü bir bıçağın keskin yüzünü çikolata tabakasının altına kaydırıp, bıçakla tahta yontar gibi sürekli hareketlerle çikolata tabakasını
  yongalar haline getirin.

  Kare ve Dikdörtgenlere Kesme

  ÇİKOLATANIN YAYILMASI

  kare-ve-dikdörtgenlere-kesme-çikolatanın-yayılması

  Dikdörtgen bir kalıbın ya da tepsinin dibini yağlayıp, yağlı kâğıt döşeyin.
  Çikolatayı kısık ateş üstünde sıcak su dolu bir tencerenin içine oturtulmuş bir kâseye koyup, bir kaşıkla karıştırarak eritin.
  Sonra, kalıba boşaltarak bir bıçağın yüzüyle 2 mm kalınlığında bir tabaka halinde yayın.
  Kalıbı kaldırıp, dibini hava kabarcığı kalmaması için birkaç kez mutfak tezgâhına hafifçe vurun; geniş yüzlü bir bıçakla çikolata tabakasının yüzeyini düzleştirin.

  TABAKANIN ÇIKARILMASI

  kare-ve-dikdörtgenlere-kesme-tabakanın-çıkarılması

  Kalıbı serin bir yerde 30 dakika bekleterek, çikolata tabakasının soğumasını ve sertleşmesini sağlayın.
  Üstüne bir yağlı kâğıt kapatıp, kalıbı tersyüz ederek çikolata tabakasını mutfak tezgâhına çıkarın ve üstündeki (başlangıçta kalıbın dibine
  sermiş olduğunuz) yağlı kâğıt parçasını çıkararak, atın.

  KARE VE DİKDÖRTGENLERE KESME

  kare-ve-dikdörtgenlere-kesme-kare-ve-dikdörtgenlere-kesme

  Uzun, sivri bir bıçakla, çikolata tabakasını karelere ya da dikdörtgenlere (isterseniz başka geometrik şekillere) kesin (keserken, eşit boyda olmaları için, çizgi aralıklarını cetvelle ölçün).

  Beğendiğiniz atıştırmalıklar ile çikolata tarifleri ve bu nefis çikolatayla süslemeler yazısını arkadaşlarınızla ve sosyal medyada paylaşmayı, tariflerimizi beğendi iseniz bizi sosyal medyada takip etmeyi unutmayın.
  Yorumlarınız bizim için değerlidir. Tarifi denedikten sonra düşüncelerinizi bizimle ve diğer okuyucular ile paylaşmak için yorumlar kısmını kullanabilirsiniz.
  Bir sonraki yazımızda buluşuncaya dek afiyetle kalın. Hoşça kalın…

  Print Friendly, PDF & Email
  (Toplam 2 kez görüntülendi / Bugün 1 görüntülenme)
  nefis-baharatlı-sığır-salatası
  previous
  Nefis Baharatlı Sığır Salatası Tarifi
  kolay-çikolatalı-pasta-süslemeleri-hazırlama
  next
  Çikolatalı Pasta Süslemeleri Hazırlama
  nefis-baharatlı-sığır-salatası
  previous
  Nefis Baharatlı Sığır Salatası Tarifi
  kolay-çikolatalı-pasta-süslemeleri-hazırlama
  next
  Çikolatalı Pasta Süslemeleri Hazırlama

  Add Your Comment