Menemen Nasıl Yapılır

Menemen Nasıl Yapılır

By 29 Eylül 2017

Yemek tarifleri arasında belki de en kolay ve en çabuk yapılan melemen tarifi, özellikle öğrencilerin yapabileceği yemekler arasında gözükse de, her evde sofraların sıklıkla karşılaştığı oldukça leziz ve kolay bir yemek tarifidir.

Öğün fark etmeksizin ister sabah kahvaltısında, ister akşam yemeğinde rahatlıkla tüketilebilen menemen yemeğini yaparken asitli tadın yok olması için domateslerin suyunu çekinceye kadar pişmesi gerektiğini unutmamak gerekir.

Aşağıda yazan malzemeler ve tarifler 4 kişi için hazırlanacak olan menemen, hazırlama ve pişirme süreleri toplamı yaklaşık 25 dakika kadardır.

Malzemeler

Yapılışı

Öncelikle domateslerin kabuğunu ve soğanları küp biçiminde küçük küçük doğrayın. Ardından biberleri isteğe göre yuvarlak ya da uzun uzun kesin. Kesim ve hazırlama kısmı bitince yağı bir tava içinde güzelce kızdırıp, önce soğanları yaklaşık 5 dakika süresince kavurun. Kavururken soğanların yanmamasına dikkat edin. Ardından doğramış olduğunuz biberleri de ilave ederek kavurmaya devam ediniz.

Sonrasında domatesleri de ekleyerek, tavadaki suyun çoğunluk kısmı çekilinceye kadar pişirin.

Yandaki bir kabın içinde yumurta ile karabiber ve tuzu beraberce karıştırın ve hazırlamış olduğunuz domates biber soğan karışımına ekleyerek aralarda karıştırmak kaydı ile 4 dakika süresince pişirin.

Pişirme işlemi sona erdiğinde sıcak bir şekilde soğumadan servis yapabilirsiniz.

PrintBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir